Danka

Danka, okrem toho, že je veľmi milá osôbka, je ukážkový model ženy, ktorá vie skĺbiť pracovné povinnosti s rodičovstvom, domácnosťou a pritom si pravidelne nájsť, a to niekoľkokrát do týždňa čas na tréningy. K tréningom pristupuje svedomito a nám robí radosť vidieť, ako napreduječasto s obdivom pozeráme na jej výkony na trenažéroch, najmä vesle. Súčasťou nášho gymu sa stal aj jej malý synSamko, ktorý nám zabezpečuje prílev energie svojimi tanečnými kreáciami do rytmu elektronickej hudby.

Danka, prečo CrossFit? V čom Ťa oslovil práve tento šport?

Kurz pre začiatočníkov som dostala ako darček na Vianoce. CrossFit ako taký nebol pre mňa cieľ, len som chcela niekam chodiť cvičiť a bežné fitká ma nebavili, pretože mi pripadali monotónne. Okrem iných športových aktivít, hrávala som bedminton, ale tam mi chýba rovnocenný súper. 
Prečo práve CrossFit Uranova

Tento gym bola láska na prvý pohľad. Fasáda budovy je očarujúca a ja som hneď vedela, že tam chcem chodiť. Keď som si pozrela stránku, padla mi do oka Kristína – trénerka, žena, matka. Silnou mamou som chcela byť aj ja! Všetci tréneri sú skutoční profesionáli, ktorí majú veľa trpezlivosti aj s nami, menej šikovnými. CrossFit Uranova mi umožňuje prichýliť počas tréningov aj môjho 6 a pol ročného syna, čo veľmi oceňujem. Je to pre mňa veľká pomoc, pretože nemusím riešiť to, čo veľa rodičov, a to kam s dieťaťom, keď chcem cvičiť a nemá mi ho kto postrážiť. 

Aké boli Tvoje začiatky a prvé tréningy?

Začiatky boli ťažké, s čím som aj rátala. Najťažšie pre mňa je vyjsť z osobnej komfortnej zóny, ale keď sa už k niečomu rozhodnem, idem podľa možností do toho naplno. Prvé tréningy boli náročné, nevedela som odšoférovať auto, chodiť po schodoch. Až vtedy som si uvedomila, ako ďaleko som to nechala zájsť.

Čo sa odvtedy zmenilo? Alebo ovplyvnil CrossFit Tvoj život?

Mojim cieľom bolo v prvom rade zníženie telesnej hmotnosti, čo sa mi podarilo s menšou úpravou stravy, pomerne rýchlo. V strave sa už teraz nepotrebujem obmedzovať. Momentálne je pre mňa cvičenie psychický únik od reálneho sveta, hlavne práce a ostatných problémov. Odbúravam strach, stres a hnev, ktorý cez deň prežijem. Teším sa na ľudí, ktorí chodia do gymu, na nič sa nehrajú a tvrdo makajú. Dokonca je s nimi zábava 😊. CrossFite sa prekonávam každý deň a neskutočne sa teším z nových výsledkov.
Ako by mohol vyzerať Tvoj najobľúbenejší workout?

Nemám predstavu o vlastnom WODe, pretože verím trénerom a programu gymu a považujem všetky tréningy za funkčné a zmysluplné, či už ma bavia viac alebo menej. 

Čerstvo máme za sebou tohtoročný Open. Dávaš si nejaké nové ciele na najbližší rok?

Ciele moc nemám stanovené, ale obdivujem a motivujú ma skúsenejší členovia v gyme. Som pyšná sama na seba, že som vydržala a stále chodím cvičiť.
Prezraď nám niečo o Tebe.

Niečo o sebe? Hmmm, nerada moc o sebe hovorím a nakoniec toto celé je o mne 😉Milujem Hambáče a čokoládu! Vždy ma poteší výlet do prírody, či už po vlastných alebo na bicykli.

My dodávame, že sme veľmi radi, že Danka je súčasťou nášho gymu!