Peťo

Máme tu február a my by sme Vám radi predstavili nášho ďalšieho člena. V gyme ho nájdete so železnou pravidelnosťou o 6:00 ráno a rýchlosťou jeho premiestnení sa radi kocháme aj na tréningoch vzpierania. Vyspovedali sme pres Peťa, v našej gymovskej komunite s obdivom nazývaný ako "ten veľký Peťo" - manžel a otec dvoch detí, atlét telom a dušou.  

Stručne o sebe, čo robíš vo voľnom a profesijnom živote 

Pracujem ako projektový manažér v oblasti energetiky, pričom som vyštudovaný stavebný inžinier odbor technické zariadenia budov. Čo sa týka športu, už odmalička som bol k pohybu vedený. Asi ako každý chlapec, najskôr som hrával som futbal a potom som sa venoval karate, v ktorom som aj súťažil. Čiže šport je od detstva súčasťou trávenia môjho voľného času 

Prečo chodíš na CrossFit, čo Ti to dáva 

Je to jednoduché, nebaví ma cvičenie v posilňovni, nebaví ma štandardné a jednostranné behanie. Vždy som začal a po čase som prestal lebo cvičenia/behanie bolo repetetívne. Ale CrossFit spája tieto prvky do zábavnej formy a čo je hlavné, veľmi ťažko človeka prestane baviť. Ďalším z dôvodov prečo som začal, ale o to hlavnejším, vtedy bolo, že som chcel schudnúť. Na začiatku som mal cez metrák a po polroku som išiel s váhou o 10 kg dole. Samozrejme, aj s úpravou stravy. CrossFit mi dáva pocit zadosťučinenia, pocit prekonávania samého seba, trochu súťaženia a v neposlednom rade aj telo Herkulesa :-D.  

Aké máš ciele? 

Je to zdravie. Také tie klasické crossfiterské ciele, ktoré by ste možno očakávali, s pribúdajúcim vekom ubúdajú. Momentálne je mojím cieľom cesta. A za každý úspech na tejto ceste budem vďačný.  

Tvoje spomienky na začiatky. 

Síce sú to už 3 roky, ale pamätám si to ako by to bolo včera. Nebolo to vtedy síce ešte v gyme CrossFit Uranova, ale trénoval sa progress na Overhead Squats, ktoré boli následne zakomponované aj vo WODe spolu s dipmi (ktoré som vtedy robil s gumou na bradlách!!!). V polovici WODu som sa odplazil na lavičku, kde som pri zadýchaní premýšľal, či odpadnem alebo to rozdýcham. Našťastie som to rozdýchal 😊😊😊. A k tomu prišiel cooldown vo forme wall situ a podávania si medicimbalov. Premýšľal som, prečo sa takto dobrovoľne ľudia ničia 😊. Vtedy sa mi to vystúpenie zo zóny komfortu tak javilo. Pamätám si prvé zhyby sgumou, kedy som nedokázal dať ani bradu na úroveň hrazdy! A potom tiež prišli aj prvé úspechy ako maximálka v push presse so 60kg. A všetko zrazu začalo dávať zmysel. 

Čo máš na Uranke rád? 

Do gymu CrossFit Uranova som prešiel z iného gymu, kde Adam pôsobil ako tréner a Kika ako cvičenec. Jednodcuho som išiel s ľuďmi, na ktorých som už bol zvyknutý. Keďže ja nerád mením prostredie, v ktorom som sa etabloval, tak zotrvanie je pre mňa logická voľba. Najväčším benefitom je komunita. To, že človek si tu nájde nových priateľov (aj taký málovravný jedinec ako ja).  

Povedz nám niečo, čo o Tebe nevieme.  

Ako správny chlap rád varím, rád sa hrám (hlavne počítačové hry) a v januári som úspešne zložil skúšky na kondičného trénera. 

My dodávame, že Peťo je pre nás neodmysliteľnou súčasťou nášho gymu. Sme radi, že mu môžeme na jeho ceste asistovať a prajeme mu veľa úspešných krokov, ktoré ho dovedú tam, kam si zmyslí. 

 

Bonusová fotka odhaľuje pravú podstatu Peťovho cvičenia. Bicáky!