Alexandra

Alexandra, v krátkosti sa predstav čitateľom.

Volám sa Alexandra (variácie Saša a Sašenka sú prípustné, Saška nie). Svoj život som sa rozhodla zasvätiť výchove a vzdelávaniu našej budúcnosti, preto pracujem ako učiteľka na prvom stupni ZŠ. Radosť mi urobíš hocijakou sladkosťou, okrem bielej čokolády. Milujem mačky, knihy a latinsko-americkú hudbu a tento rok sa pridám do klubu tridsiatnikov.

 

Povedz nám svoje „why“? (Čo predchádzalo tvojim začiatkom na Uranke a čo Ťa motivuje pokračovať?)

Moje ,,why” bolo pre mňa úplne jednoduché a jasné. Ľúbim veľa jesť, ale nechcem pribrať a ešte sa k tomu pridalo aj nejaké to zlomené srdce a dobrý dôvod začať bol na svete. A teraz aj seriózne…

Presťahovala som sa do Bratislavy a vedela som, že si musím rýchlo nájsť nejaké hobby, aby som využila voľný čas čo najlepšie. Keďže som o Crossfite počula veľa dobrého, veľmi som to chcela vyskúšať.

Taktiež som po viacerých zdravotných problémoch chcela skúsiť zdravší životný štýl, byť silnejšia, mať lepšiu kondíciu.

Pokračovať ma motivuje najmä keď vidím na sebe výsledky odmakaných tréningov, dosiahnutie nejakých malých cieľov, keď vidím, že dokážem prekonať samú seba.

 

Prečo Uranka? Čo máš rada u nás?

Keď som sa rozhodla, že Crossfit skúsim, začala som hľadať gymy hlavne v mojom okolí a hoci ich pripadalo do úvahy viac, žiadny sa mi nezapáčil tak ako Uranka. Od prvej chvíle som si vedela predstaviť cvičiť v takomto priestore. Okrem prostredia sa mi od začiatku páčil prístup trénerov, atmosféra a pohoda počas tréningov a neodmysliteľnou súčasťou sú aj skvelí ľudia. Dokonalý mix všetkého, čo potrebujem.

 

Aký je tvoj najbližší športový cieľ, na ktorom pracuješ?

Jednoznačne double unders a konečne sa naučiť správu techniku snatchu. Po vyše roku a pol som sa odhodlala občas pridať medzi bežné Crossfitové tréningy aj vzpieranie. Zatiaľ mám pri každom tréningu slzy na krajíčku, ale verím, že mi to pomôže rýchlejšie sa priblížiť k svojmu cieľu.

Inak považujem za cieľ každé, aj keď len maličké zlepšenie, ktoré dokážem urobiť - prihodiť si nejaký kotúčik na činku, zrýchliť na biku, pomaly znižovať počet gúm na hrazde, vnútorne neplakať keď vidím na tabuli wall walk-y… Jednoducho všetko, čo ma posunie vpred.

 

Nedávno si absolvovala tvoj prvý CrossFit OPEN (pozn. prvý krok ku CF Games), opíš nám tento zážitok, čo si z toho odnášaš?

Najprv som mala obavy, pretože stále mám problém s niektorými cvikmi a preto som si myslela, že sa to môže skončiť veľkou hanbou. Ale povedala som si, že vyjdem z komfortnej zóny a skúsim niečo nové. A keď to mám teraz opísať, ani neviem ako, pretože to bol pre mňa zážitok, ktorý prekonal všetky moje očakávania. Bola som veľmi milo prekvapená nie len svojimi výkonmi, ale najmä atmosférou, ktorá počas všetkých troch víkendov v gyme vládla, podporou ostatných ľudí, ale aj zábavou či lepším spoznaním ostatných ľudí. Nakoniec som veľmi rada, že som sa svojimi pochybnosťami nedala odradiť.

 

Ako CrossFit ovplyvňuje tvoj život, vidíš presah do bežného života?

Okrem toho, že o tom počúva celé moje okolie, ako sa vždy teším cvičiť, akú mám novú maximálku a akú mám svalovicu po workoute z predchádzajúceho dňa?

Vyšliapať každé ráno na tretie poschodie do práce mi robí radosť a nie problém. Som disciplinovanejšia. Takisto mi cvičenie pomáha vypnúť a vyčistiť hlavu, či už po ťažkom dni v práci alebo pri akomkoľvek probléme, ktorý práve zdolávam. Dokonca aj práce v záhrade idú akosi ľahšie, keď má človek silu a kondíciu.

 

Čo by si poradila ľudom, ktorý chcú začať cvičiť?

Ak sa bojíš, lebo si nikdy nebol zrovna športový typ, tak si na tom podobne ako som bola ja. Ale neváhaj, sprav ten prvý krok. Neboj sa, že ťa bude niekto posudzovať či odsudzovať. Možno nemáš so športom žiadne skúsenosti, ale nenechaj sa tým odradiť. Aj keď si myslíš, že si príliš mladý, príliš starý, príliš tučný, chudý či slabý alebo akýkoľvek iný, nič z toho nie je prekážka. Vždy je tá správna chvíľa, kedy sa dá začať, hoci aj od nuly. Nie len od nového roka, nie len od nového mesiaca, nie len od pondelka... Zabudni na výhovorky, urob to pre seba. Hlavne sa neboj začať! Môže ti to zmeniť život.

 

Prezraď nám niečo o sebe, čo o Tebe nevieme

Už dlhé roky som vegetariánka, som veľký fanúšik písania denníkov a môj život je plný paradoxov, napríklad milujem lyžovanie, ale neznášam zimu. A vždy všetko odkladám na poslednú chvíľu.