Aňa

Aňa, prezraď nám niečo v krátkosti o sebe.

    Všetko sa začalo, keď som sa narodila, potom už to išlo dole kopcom. Ak výnimočne nie som na home office, nájdete ma za stolom v jednom z amerických IT korporátov, kam ma „nachvíľu“ zavialo popri štúdiu cestovného ruchu a už som tam ostala. It’s been 84 years…

Povedz nám svoje „why“? (Prečo si začala a čo Ťa motivuje pokračovať?)

     Vždy som bola športový typ, klasické športové olympiády a turnaje vo vybíjanej na základke, neskôr 8 rokov volejbal, bicykel, korčule, fitko, box... Lenže prišiel zaseknutý nerv, potom doba covidová a už som mala plno výhovoriek, prečo neísť cvičiť. Ako človek, ktorý je na seba náročný a nemá rád, keď sa niekto stále vyhovára, som sama sebe začala liezť na nervy a na narodeniny si dopriala začiatočnícky kurz na Uranke nech zistím, o čom je ten hype okolo CrossFitu. Čo začalo nevinne dvoma tréningami týždenne, sa zmenilo na 4-6 tréningov za týždeň a úplnú lásku. Som Svedok CrossFitov.

Prečo Uranka? Čo máš rada u nás?

     Samozrejme som sa bola pozrieť aj v iných gymoch, ale nebolo to „TO“, niečo im chýbalo. Uranka mi sadla, slovami klasika, ako riť na šerbeľ. Páči sa mi priestor, atmosféra, super tréneri a skvelí ľudia. Extra oceňujem, že jeden nikdy nevie, aký workout ho čaká, dozvie sa to až pred tabuľou.

Má CrossFit nejaký vplyv na Tvoj život mimo gymu, čo ti dáva do života?

     Určite má! Dlhé roky by ste ma vonku stretli s cigaretou v ruke, na začiatku som si, ako správny závislák, vypočítavala, kedy si ešte môžem zapáliť, aby som na tréningu plus mínus vládala. Nakoniec bolo jednoduchšie prestať fajčiť a tak oslavujem prvý rok bez cigariet.

     Okrem toho mi CrossFit pomohol sa zbaviť aj iných zlozvykov, učí ma trpezlivosti, spoznala som vďaka nemu skvelých ľudí, s ktorými sa rada stretávam aj mimo gymu.

     Och, a nárast sebavedomia tiež nie je niečo, na čo by som sa sťažovala.

 

Tvoj najobľúbenejší cvik?

     Čokoľvek s barbellom (áno, aj thrustre), wall balls, neurazia ma cviky s jednoručkami. Čo naopak naozaj, ale naozaj, nemusím je beh. Gymnastika tiež nie je moja silná stránka, no aspoň som nútená na tom pracovať.

Aký je Tvoj významný míľnik, na ktorý si hrdá a čo Tvoj najbližší CrossFit cieľ?

     Prekonanie strachu zo spravenia stojky! Kto ma videl ako som sa pred pár mesiacmi triasla a mala slzy na krajíčku, keď sa mali robiť stojky, ten vie koľko vnútornej sily ma to stálo. Určite som hrdá aj na to, že som po ani nie polroku chodenia na Uranku vyskúšala Crossfit Open.

     A ďalší cieľ? Je ich viac, ale také najväčšie sú asi odbúranie paniky z muscle upov na hrazde a dávanie workoutov s predpísanými váhami.

Čo by si odkázala tým, ktorí sa rozhodujú, či začať cvičiť CrossFit?

     Choď do toho! Prestaň hľadať dôvody prečo nie, nájdi ten, prečo áno. CrossFit je pre každého, kto má záujem na sebe pracovať, posúvať sa a zlepšovať sa, všetko sa dá prispôsobiť tvojim schopnostiam a možnostiam. Tvoja kondička, sila a zdravie sa ti poďakujú.

     A ak sa bojíš, že sa na teba bude pri cvičení niekto pozerať alebo sa smiať z toho, že funíš, sklamem ťa. Nebude, všetci máme dosť „problémov“ sami so sebou.

Prezraď nám niečo o sebe, čo o Tebe nevieme 😉

    Ak by som po škole neostala na Slovensku, žila by som teraz v Škótsku, cesta do môjho srdiečka vedie cez krémové cestoviny a mätovo-čokoládové sladkosti, neviem, čo za druh je môj kocúr, pretože je to lesný  najdúch, tetovaní mi ešte pár pribudne. A humor mám rada taký, ako moje oblečenie – čierny.