Aďa

Aďa je súčasťou nášho gymu takmer od začiatku. Začínala na našich tréningoch pre deti a tento rok prvýkrát absolvovala CrossFit Open v kategórii RX´d. Na tréningy chodieva často skoro ráno ešte pred vyučovaním. Občas ešte v polospánku pozerá na bielu tabuľu 😊 Veľmi by sme si priali, aby bolo viac teenagerov ako Aďa, veríme, že by boli šťastnejší a vyrovnanejšie by zvládali všetky nástrahy, ktoré zo sebou tento vek prináša 😉

1. Adi, Ty si jedna z našich najmladších členov. Povedz pár slov o sebe, ako tráviš svoj voľný čas?

Mám 19 a študujem na bilingválnom gymnáziu Ladislava Sáru, takže voľného času až tak veľa nie je, no keď si nejaký ten voľný čas nájdem určite ho trávim v gyme. Som tam ako sa hovorí „varená-pečená“.  

2. Ako a kedy začala Tvoja CrossFit cesta?

Tak to viem celkom presne 😊 Moja CrossFit cesta sa začala 31.10. 2019. V gyme na Uranke sa vtedy konala Halloween party a keďže môj tatino v gyme cvičil, tak sme sa  zúčastnili celá rodina. V rámci akcie bol pripravený špeciálny Halloween workout, do ktorého sa mohli zapojiť aj členovia rodín. Najskôr som váhala, či vôbec ísť cvičiť, no potom sa mi jeden z trénerov (Adam) prihovoril a dal mi najavo, že možnosť necvičiť ani nepripadá do úvahy 😊. Tak som sa postavila a vyskúšala to. Od toho momentu cvičím až do dnes 😊. 

 

3. Zmenil CrossFit Tvoj život, či životný štýl? Tvoj “fitness level”?

Samozrejme! CrossFit mi otočil život o 180 stupňov! Ten moment, kedy som sa na tej Halloween párty postavila a išla cvičiť bolo jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote! Odkedy sa  venujem tomuto športu, cítim sa omnoho lepšie, či už fyzicky alebo aj psychicky.

 

4. Čo sa Ti najviac páči na našom Uranke?

Jednoznačne komunita! Náš gym nie je len miesto, kam prídeš, odcvičíš si a ideš domov, je to niečo viac! Je to miesto, kde sa vytvárajú nové priateľstvá, miesto, kde sa človek zabaví a vypne od okolitého sveta. Miesto, kde sa cíti príjemne. Sme jedna veľká CrossFit Uranova rodina.

 

5. Ako by vyzeral Tvoj super obľúbený Workout?

Obľúbený workout by bol asi Power Cleany v kombinácii s Hadstand Push-ups alebo Wall Walks. A potom samozrejme bicáky 😊😊😊!

 

6. Ktorý cvik / Workout naozaj nemáš rada a prečo?

Určite výpady alebo bulgarian split squats. V skratke, hocičo na nohy 😊.

 

7. Aký máš najbližší cieľ v CrossFite, na ktorom ideš zamakať?

Momentálne sa chcem sústrediť na vzpieranie, zlepšiť si techniku a tým sa aj posunúť s váhami. A potom asi taký cieľ do ďalekej budúcnosti nie je nič iné ako muscle up!

 

8. Čo by si poradila Tvojim rovesníkom, ktorí možno uvažujú nad CrossFitom?

Aby nezabúdali na pravidelný pohyb a športové aktivity. A určite nech vyskúšajú CrossFit! Netreba nad tým veľmi premýšľať, či sa mi chce, alebo nechce, jednoducho pravidelný tréning do života rozhodne patrí! A určite nech vyskúšajú CrossFit! Nie je sa čoho báť, samozrejme, že nejaká tá svalovica sa určite objaví 😊, ale rozhodne to stojí za to!

10. Prezraď nám o sebe nejaký “Fun Fact” 😉

Fun Fact o mne je asi, že Peťo (jeden z trénerov na Uranke) je môj nevlastný otec. Novší členovia v gyme to niekedy nevedia a potom sú veľmi prekvapení. Aspoň z toho vznikajú vtipné storky, ako napríklad “Super, že ťa mal v 16 a ostal pri Tebe”  alebo ”  “Peťo je Tvoj spolubývajúci?” a podobne 😊.