Andrej

Andrej. Začiatok svojho odhodlania zmeniť svoj život spojil s pohybom a prihlásil sa na náš kurz pre začiatočníkov. Odvtedy u nás absolvoval takmer 350 tréningov. A zmena sa udiala. Nie hneď a raketovo, pretože zázraky sa nedejú. Ale postupne krok za krokom. 

 

1. Čomu sa venuješ vo svojom profesnom živote? A voľný čas – mimo cvičenia?

Pracujem pre menší americký korporát sprostredkúvajúci tovary a služby väčším obchodným spoločnostiam. Svoj voľný čas trávim väčšinou so svojou priateľkou alebo za YouTube, kde si rozširujem obzory pozeraním dokumentov so svojím spoločníkom – kocúrom na kolenách 😊

 

2. Aká bola Tvoja cesta ku CrossFitu?

Pár rokov pred tridsiatkou som začal abstinovať od návykových látok, ktoré ma dlhodobo ubíjali, čo sa samozrejme odzrkadlilo na mojom fyzickom ako aj duševnom zdraví. Rozhodol som sa, že to musím meniť. Neďaleko môjho domu bol otvorený gym CrossFit Uranova – tak som sa prihlásil na kurz pre začiatočníkov. Popravde, nevedel som, do čoho idem, chcel som hlavne zmeniť svoje návyky. To bola moja hlavná motivácia.

 

3. Ako si spomínaš na začiatky, prvé tréningy?

Prvých pár mesiacov bolo pre mňa dosť náročných, hlavne z kondičnej stránky. Keďže, ako som uviedol, v minulosti som mal etapu života s návykovými látkami, nevedel som workouty udýchať, kašlal som, čo bolo nepríjemné. To bol veru hlavný problém.

 

 4. Zmenil Ťa tento šport nejakým spôsobom?

Vzhľadom na svoju minulosť mi CrossFit dal do života veľmi veľa. V prvom rade duševné zdravie. Sebavedomie. Pokoru. Disciplínu. Pribral som 20 kíl, ktoré som fakt pribrať potreboval. A v neposlednom rade super kamarátov a trénerov, ktorí sú veľmi nápomocní!

 

5. Čo Ťa na CrossFite najviac baví?

Najviac ma na CrossFite baví koniec tréningu 😊! Vyplavia sa endorfíny, človek je spokojný, že spravil niečo pre seba a ja viem, že ma čaká pohodový deň.

 

6. Máš svoje obľúbené cviky, alebo také, ktorým by si sa radšej vyhol?

Mojou slabou stránkou je technika vzpierania, na tej musím zapracovať, no a mobilita. A to spolu súvisí.  

 

7. Tvoje aktuálne CrossFit ciele? Máš nejaké?

Nemám žiadne konkrétne CrossFit ciele, ak chcete počuť niečo ako chcem vedieť chodiť na rukách a podobne. Mojim hlavným cieľom je dlhodobo byť zdravý. Moje telo túto zmenu spojenú s rozhodnutím začať cvičiť veľmi ocenilo. Odvtedy, čo cvičím v CrossFit Uranova som nemal žiadne teploty, žiadne bolesti. To je najdôležitejšie.

 

8. Každý gym je niečím špecifický? Ako by si opísal Uranku?

Priestor Uranky vnímam pozitívne. Je tu všetko, čo potrebujem. Najdôležitejšiu zložku však pre mňa tvoria pozitívne naladení ľudia.

 

9. Prezraď nám niečo, čo o Tebe nevieme 😊

Hmmmm, asi to, že na tréningoch jednoducho nikdy nejdem úplne „na doraz“, jednoducho mám akúsi „vnútornú“ klapku, ktorá ma vždy udržuje na určitej tréningovej intenzite. 😊

 

My dodáme, že sme na Andreja hrdí. Že sa rozhodol zmeniť svoj život. A najmä na to, že vytrval. Nevzdal sa. Neľutoval sa. Sme radi, že je Andrej našim členom.