Emil

December je špeciálny mesiac roka a my Vám predstavujeme Emila – nášho Member of the Month! Emil je s nami od začiatku a je neodmysliteľným pilierom tréningov o 6:00 ráno. Často nás všetkých rozosmeje svojim právnickým pohľadom na workouty. Tréneri bývajú pri vysvetľovaní WOD v strehu, pretože môže podať aspoň tri odzbrojujúce „právne pripomienky“ 😉

 

1. Prezraď našim čitateľom, akej oblasti sa profesijne venuješ? Ako zvykneš tráviť voľný čas?

Pracujem v medzinárodnej advokátskej kancelárii a venujem sa najmä súkromnému právu. Voľný čas mi vypĺňajú knihy, cestovanie a crossfit.

 

2. Ty a CrossFit - prečo si začal práve s týmto športom?

Nikdy som neboľ "športový" typ a šport ma ani nelákal. Kvôli sedavej práci som však pribral na váhe, bolieval ma chrbát a cítil som sa unavený. Vedel som, že si musím nájsť nejakú pravidelnú pohybovú aktivitu. Skúšal som klasickú posilňovňu aj plávanie, ale pri ničom som dlho nevydržal. Individuálne aktivity mi nevyhovovali. Na crossfite ma zaujal práve skupinový prvok a to, že tréningy vždy vedie tréner, takže som nemusel nič vymýšľať.

 

3. Ako si spomínaš na začiatky, prvé tréningy?

Začiatky boli ťažké. Cvičenia som nevedel "udýchať", všetko mi trvalo dlhšie ako ostatným, počas tréningu som si musel dávať pauzy a často som mal svalovku. Napriek tom u som sa však na tréningy rýchlo začal tešiť, po cvičení som sa vždy cítil dobre naladený a plný energie.

 

 4. Zmenil Ťa tento šport nejakým spôsobom?

Vďaka crossfitu, v kombinácii s behaním a úpravou stravy, som postupne zhodil 10 kg. Zlepšilo sa mi držanie tela a prestal ma bolieť chrbát. V neposlednom rade som spokojnejší so svojím výzorom. Upravil sa mi aj denný režim, keďže chodím hlavne na ranné tréningy. Cvičenie mi pomohlo udržať si mentálnu pohodu pri príprave na advokátske skúšky a odbúravať stres z práce.

 

5. Čo Ťa na CrossFite najviac baví?

Na crossfite sa mi páči, že tréningy vedie tréner, podľa plánu. Ja nemusím nič vymýšľať a keď mi niečo nie je jasné, tak sa spýtam. Tréneri dávajú pozor aj na to, aby som cvičil technicky správne, s primeranými váhami a neublížil si, ale aj na to, aby som sa neulieval. Super je aj sociálny prvok.

 

6. Máš svoje obľúbené cviky, alebo také, ktorým by si sa radšej vyhol?

K väčšine cvikov mám kladný vzťah. Prirodzene najradšej mám tie, čo mi idú najlepšie. Nerád cvičím na "vesle", ktoré sa snažím nahradiť napr. assault bikom. Nie vždy mi to však tréner schváli 😊. Komplikovaný vzťah mám, prirodzene, aj s angličákmi 😊.

 

7. Tvoje aktuálne CrossFit ciele? Máš nejaké?

Rád by som sa zlepšil v dvojskokoch na švihadle to takej miery, aby som ich mohol plynule skákať vo workoutoch.

 

8. Každý gym je niečim špecifický? Ako by si opísal Uranku?

Na Uranke je praktické parkovanie hneď pred vchodom a páči sa mi zariadenie a minimalistický interiér. Vyhovuje mi, že skupinky sú malé, členovia sa poznajú po mene a vždy je dobrá nálada. Stretávajú sa tu ľudia rôznych profesií, vekov a pozadí. Navzájom sa motivujeme k lepším výsledkom.

 

9. Prezraď nám niečo, čo o Tebe nevieme 😊

Mám skúšky tzv. úradného prekladateľa pre anglický jazyk.

 

My prezradíme, že Emilova kondička za ten čas dosiahla úplne iný level, odbehol polmaratón a ako jediný z nášho gymu dotiahol do konca našu lockdownovu 100 km bežeckú výzvu!