Zuzka & Billy

Billy a Zuzka sú európsko-ázijský rodičia dvoch krásnych malých chlapcov, obaja majú svoju vlastnú kariéru a popritom každému dokazujú, že aj rodičia môžu byť fit a venovať sa aj sebe samému! Zakaždým usmiati, dobre naladení, pritom povinností majú tak isto ako ďalší pracujúci rodičia dvoch malých detí. Každý cvičí v inom čase a svoje výkony a pocity spoločne zdieľajú doma. Majú tak spoločnú aktivitu – koníček, ktorý tak často rodičom chýba a sú inšpiráciou nielen pre svoje detičky, ale pre celé svoje okolie.

Aká bola Vaša športová cesta pre Urankou? Čo vás k nám priviedlo?

Z: Crossfit som objavila ešte v roku 2013 a bola to láska na prvý pohľad! Odvtedy som už vystriedala viacero gymov. Niekedy som gym opustila, lebo prestal fungovať, niekedy, lebo som sa presťahovala. A už som odišla aj preto, lebo sa mi nepáčili tréningy, atmosféra, tréneri.

Do Uranky som zavítala z dvoch dôvodov. Keď som chodila autom okolo, padol mi gym do oka. No a druhý dôvod bol, že na stránke figuroval tréning MamaFit. Tento tréning sám o sebe ma nelákal, ale ako mame dvoch detí mi bolo jasné, že mať deti a v prípade núdze ich doniesť na tréning nebude úplné tabu.

Uranka naplnila moje náročné požiadavky. Tréning po ktorom ležíte bezvládne ešte 5 minút a hlavne príjemnú atmosféru, ktorú gym má!

B: Ja som si chodil spokojne napumpovať svoj bench press, shoulder press and ramená v klasickom fitku. Bol som klasický tzv. „Gym Bro no leg day bro“ 😊 Crossfit som necvičil, až na pár hodín so Zuzkou, keď som prišiel na výlet na Slovensko a prinútila ma ísť 😊. Ak sa mám priznať, Crossfit ma ani nikdy nelákal, pretože crossfit kipping pull ups vyzerajú smiešne 😊. Na Uranku som prišiel len preto, lebo bol lockdown a moje fitko bolo zavreté.

Porozprávajte nám niečo o svojom živote mimo gymu.

Z: Billy robí v oblasti IT a ja v oblasti financií. Máme dve krásne a nezbedné deti. Ako každému inému rodičovi, deti nám od základu zmenili život. Ostáva nám málo času pre seba a veľa záľub sa nám zo života pre nedostatok času vytratilo. Samozrejme sme radi, že ich máme! Dokonca si hovoríme, že každý deň dokazujeme svetu, že byť rodičom a fit sa dá! Stačí úplne máličko. CHCIEŤ!

Na aké dosiahnuté méty v crossfite ste hrdí? Máte ďalšie ciele?

Z: Pre mňa je to 50kg nadhod. Viem, že možno veľa ľudí krúti hlavou, že čo je na tom. Pre mňa to bol jeden šťastný okamih 😉. Môj aktuálny cieľ už asi ovláda celá Uranka! Už dlhšie sa snažím o môj prvý muscle-up. Hanba mi, ešte stále je to len cieľ, ale raz ho dám!

B: Najviac som hrdý, keď môj dosiahnutý čas vo workoutoch nie je ďaleko od Knoteka and Rovnianka 😊. To, že dokážem udržať tempo aj s mladými chalanmi a pritom mať RX verziu hovorí veľa o tom, ako ďaleko som sa dostal. Môj jediný fitness goal je byť najväčší a najviac fit ázijský otec v Bratislave 😉!

Čo pre Vás znamená cvičenie a crossfit?

Z: Hmm, ja asi budem závislá na endorfínoch. Keď necvičím, vrčím na všetkých 😊. V záujme bezpečnosti všetkých okolo mňa, musím jednoducho makať! Cvičenie = úsmev 😊

B: Pre mňa je to životný štýl. Moja denná rutina je zobudiť sa o 5tej ráno a hneď o 6tej ráno sa totálne rozbiť. Vďaka crossfitu mám lepšie kardio a mám viac energie, či už pri hre s deťmi, alebo prácach okolo domu. Crossfit mi dáva energiu počas dňa a vďaka nemu môžem jesť, čo sa mi zažiada. A hlavne, vďaka crossfitu mám viac energie na trávenie času s mojou rodinou.

Na záver sa podeľte o niečo, čo o vás ostatní členovia nevedia, niečo zaujímavé, „tajné“?

Z: Ja bonznem na Billyho. Billy chodil do obyčajnej posilky a dvíhal ťažké činky. Chcel byť čo najviac nabúchaný. Keď išiel na prvú hodinu crossfitu, tak šomral, že ako sa on ide „scvrknúť“ 😊. Tvrdil, že na rozdiel odo mňa, nikdy nebude crossfit atlét a že hneď, ako sa skončí lockdown pôjde naspäť pumpovať do fitka. To, že sa do fitka nevrátil všetci vieme 😊. Ale na margo toho obávaného „scvrknutia sa“. Minule sa mu roztrhlo pyžamo na zadku, keď si sadal. Tak sa “scvrkol“ 😊😊😊!!!

B: Zbožňujem variť indonézske jedlá a stále nenávidím beh!!!