Dominika

A je to tu! Po prázdninách Vám hrdo predstavujeme našu septembrovú Member of the Month Dominiku! Prvý tréning tejto študentky – chemičky si dobre pamätáme. Dominika prišla s kamarátkou, obe ofiny cez oči 😉, vysmiate „od ucha k uchu“ a odvtedy u nás trénuje so železnou pravidelnosťou. Tréning zaradila do svojej dennej rutiny, naučila sa ráno skoršie vstávať a fantasticky zlepšila svoju kondičku, vytrvalosť, techniku, silu. Prečítaj si rozhovor s Domčou!

 

Dominika, prezraď nám, prečo si za rozhodla práve pre CrossFit?

Prvotne to pre mňa nebol úplne tak CrossFit ako taký, ale to, že som chcela so sebou niečo začať robiť a bežné fitko nebolo to pravé orechové a popravde, ani ma nikdy moc nebavilo. S nápadom CrossFit-u za mnou prišla kamarátka a keďže to vyzeralo zaujímavo, tak som sa rozhodla toto cvičenie vyskúšať. No a udržala ma pri ňom hlavne variabilita tréningov a to, že vlastne nikdy neviem čo čakať.

Ako si sa dostala práve do nášho gymu CrossFit Uranova?

Po tom ako nás po lockdownoch vrátili do prezenčného života na fakulte, v plnej miere som si uvedomila, že som stratila hocijakú fyzickú silu a iba telesná v škole mi moc nestačí, chcelo to niečo viac. Zároveň po tak dlhej dobe v podstate nič nerobenia bolo veľkým pozitívom vidieť, že máte začiatočnícke kurzy, a teda by som to aj mohla fyzicky zvládnuť, keď začnem postupne.

Pamätáš sa na Tvoje začiatky a prvé tréningy?

Musím sa priznať, že to bolo náročné. Niekedy som si nebola istá, či zvládnem a pravidelne som s mojou kondičkou na konci tréningu bola schopná „vypľuť pľúca na zem a umrieť“ 😊. No a začínala som na ranných tréningoch, tak ani to vstávanie nebolo úplne ľahké.

Isto sa za tých niekoľko mesiacov čo to zmenilo. Ako to vnímaš teraz?

Myslím si, že sa zmenilo veľa. Rozhodne sa mi každé ráno vstáva oveľa lepšie ako na začiatku. Moje psychické zdravie je v oveľa lepšom stave a fyzicky sa tiež cítim oveľa lepšie. Zároveň sa mi podarilo si aspoň v určitých veciach vytvoriť akúsi rutinu a tým, že chodievam na tréningy ráno, je to aj skvelý štart do dňa.

Ako by mohol vyzerať Tvoj najobľúbenejší WOD, keby si si ho “namixovala” sama?

Neviem či mám práve niečo také. Sú rozhodne cviky, ktoré mám veľmi rada a ako do ranného rozvrhu pribudlo Vzpieranie, veľmi ma to potešilo. Ale práve tá rôznorodosť a viac menej aj nevedomosť toho, čo vlastne budem robiť ma na tréningoch veľmi baví.

Máš najmenej obľúbený cvik?

Keď vidím na tabuly napísaný assault bike alebo angličáky v akejkoľvek forme tak viem, že ma to bude „bolieť“ 😊. Ale bez toho, aby boli aj také veci to asi moc nejde a nakoniec mám aj tak radosť z toho, že som to zvládla.

Stanovuješ si nejaké vlastné ciele, ktoré by si chcela v rámci cvičenia dosiahnuť?

Nie sú úplne špecifické, mám radosť z každého pokroku, ktorý urobím. Ale rada by som sa dopracovala k tomu, aby som zvládla bez problémov a pomoci expanderu zhyby či chodenie po rukách. Dávať cviky na hrazde ako takej sú pre mňa méta, ktorú by som chcela pokoriť, keďže tie mi strašne nejdú. Ale ono to pôjde, postupne a pomaly sa dostanem aj tam.

Odporučila by si  CrossFit svojim kamošom? Prečo?

Určite. Ja som sa v ňom našla a veľmi mi pomohol, aj fyzicky, aj psychicky. No a veľa robí aj to, akí sú ľudia, s ktorými sa stretávam a práve u Vás sa cítim veľmi dobre.