Patrik

 

Jún je v plnom prúde a my Vám s radosťou predstavujeme nášho ďalšieho člena - Patrika. Paťo je pozitívne naladený, vždy milý, priateľský a prajný. Človek, ktorého by chcel mať každý za kamaráta. Pevná súčasť našich tréningov. Za ten čas, ktorý ho poznáme prešiel veľký kus cesty a my ho s hrdosťou na tej ceste doprevádzame.

Paťo, prečo CrossFit? V čom Ťa oslovil práve tento šport?

Predtým, ako som prvý raz skúsil CrossFit, tak som mal zmiešané pocity. Pri hľadaní informácií o CrossFite som našiel veľa pozitívnych a aj veľa negatívnych názorov. Najviac ho však porovnávali s cvičením v bežnom fitness centre. V minulosti som sa niekoľkokrát snažil začať cvičiť vo fitku a vždy ma to rýchlo prešlo, pretože to bolo pre mňa nezáživné. CrossFit ma oslovil najmä variabilitou tréningov, funkčným pohybom a intenzitou cvičenia. Po prečítaní niekoľkých článkov som dospel k názoru, že CrossFit ponúka presne to, čo mi chýbalo pri cvičení vo fitku a určite to musím aspoň vyskúšať.

Ako si sa dostal práve do nášho gymu – prečo práve CrossFit Uranova?

Prišla jar/leto 2019, kedy sa začali zbierať zdravotné problémy, moja životospráva bola presným opakom toho, ako by mala vyzerať a vôbec som sa necítil dobre. Vtedy padlo rozhodnutie, že si nájdem aktivitu, ktorá bude prospešná pre moje zdravie a zároveň to bude dobrý reset po práci. Kamarát chodil do gymu, kde trénoval Adam. Keď som sa ho spýtal, či ma tam niekedy zoberie, tak mi povedal, že onedlho sa bude otvárať CrossFit Uranova. Prihlásil som sa hneď na prvý začiatočnícky kurz na Uranke a bolo to jedno z najlepších rozhodní, aké som kedy spravil.

Ako si spomínaš na Tvoje začiatky a prvé tréningy?

Začiatky boli náročné, ale bolo to zrkadlom toho, ako som sa staral o svoje telo. Pravidelne mi behalo rozumom, či vôbec dokážem dokončiť tréning a ak ho aj dokončím, či budem schopný dostať sa domov. Vtedy si človek uvedomí, ako veľmi zanedbával svoje telo.

Čo sa odvtedy zmenilo? Alebo ovplyvnil CrossFit Tvoj život? Alebo zmenilo sa vôbec niečo?

Samozrejme, že zmenil. Veľmi som sa chcel zbaviť zdravotných problémov, ktoré ma obmedzovali a pravidelným cvičením sa to aj podarilo. S tým prišli ďalšie pozitíva. Som fyzicky zdatnejší a psychicky odolnejší. Je to pre mňa reset od pracovného života a každodenných problémov. Veľkým plusom je, že okolo vytvára úžasnú komunitu ľudí.

Ako by mohol vyzerať Tvoj najobľúbenejší workout?

Taký si neviem predstaviť. Baví ma, že workouty sú rôznorodé. Najradšej mám asi také, kedy sám seba prekvapím dosiahnutým výkonom.

A naopak? Čomu sa rád vyhneš? 😊

Presne tomu, čo mi veľmi nejde, aj keď viem, že o to viac by som mal na tom pracovať. V mojom prípade, ako veľa ľudí vie, to sú určite angličáky v akejkoľvek forme. 😊

Čerstvo máme za sebou tohtoročný Murph Day. V tejto súvislosti nám napadá – na aké dosiahnuté méty v CrossFite si hrdý? Aké sú Tvoje najbližšie ciele?

Bol to môj prvý Murph a mal som rešpekt. Nikdy som ani nesníval o tom, že by som odcvičil takýto workout. No a je to tu. Prvý Murph za mnou a je to úžasný pocit. Ťažko povedať, aké sú najbližšie ciele. Samozrejme, že mám predstavy, chcem konečne plynulo skákať double unders a lietať na hrazde pri muscle-upoch. Jednoznačným cieľom je neprestať s CrossFitom a tie čiastkové ciele časom určite prídu.

Prezraď nám niečo o Tebe. Niečo, čo netušíme 😊

Určite ste si v gyme všimli, že nie som zrovna introvert, takže ťažko o mne prezradiť niečo šokujúce. Ale malé tajomstvo je, že by som chcel veľmi upraviť stravu, len moja chuť do jedla je stále silnejšia ako moje odhodlanie.